Radiostacja Hardcore Crew - Forum


<spis tematów>

temat:  jak świat światem... 

shau
27.01.2003,13:13
...polak i niemiec nigdy nie będą bratem.

Dzisiaj dostałem fajnego maila, przeczytajcie sobie:

> > > Niemieckie dowcipy o Polakach...
> > >
> > > Dlaczego David Copperfield musiał odwołać swój występ w Polsce? Nikt
> > > nie był nim zainteresowany. W Polsce nie jest niczym
> > > niezwykłym gdy coś znika .
> > >
> > > Po czym poznać że w Niemczech jest za wielu Polaków ?
> > > Cyganie ubezpieczają mieszkania.. .
> > >
> > > Dlaczego nie powinieneś potrącać Polaka jadącego na rowerze ?
> > > Możliwe że to twój rower .
> > >
> > > Zdanie z 10 wyrazami i 4 kłamstwami ?
> > > Uczciwy Polak jedzie na trzeźwo swoim własnym samochodem do
> > > pracy .
> > >
> > > Dlaczego wszyscy sprowadzają do Polski zautomatyzowane Mercedesy ?
> > > Bo można je prowadzić w kajdankach .
> > > Jakie są relacje pomiędzy Funtem, Dolarem i Złotym ?
> > > Dokładnie funt Złotych wart jest dolara .
> > >
> > > Jaka jest różnica między polskim ślubem, a pogrzebem ?
> > > Na pogrzebie jest o jednego pijanego mniej .
> > >
> > > Co jest dobrego w zimnej pogodzie ?
> > > Polacy trzymają rece w swoich kieszeniach?
> > >
> > > Kiedy w Polsce jest Boże Narodzenie ?
> > > Dwa dni po tym gdy w Niemczech jest rozdanie prezentów .
> > >
> > > Jaka jest pierwsza lekcja w polskiej nauce jazdy ?
> > > Otwierać drzwi przy pomocy klamki .
> > >
> > > Jak nazwac Polaka bez rąk ?
> > > Godnym zaufania !
> > >
> > > Dlaczego Rosjanie kradną zawsze po dwa samochody ?
> > > Bo wracaja przez Polskę .
> > >
> > > Rozmawiają dwaj kanibale przy grillu:
> > > - Nie obracaj tak szybko ! Mieso się dobrze nie upiecze !
> > > - Nie ma mowy ! To Polak, jesli będę kręcił wolniej to
> > > ukradnie mi węgiel .
> > >
> > > Jakie są najbardziej lubiane imiona w Polsce ?
> > > Klaudia i Klaus ! (klauen to potocznie krasc - przyp .
> > > tlumacza)
> > >
> > > Co sie stanie gdy skrzyżowac Polaka z Rumunem ?
> > > Dziecko będzie za leniwe aby kraść .
> > >
> > > Dlaczego polskie noworodki dostają dwa klapsy ?
> > > Pierwszy jak zwykle, drugi żeby oddał położnej zegarek


Niektóre nawet śmieszne, ale przykro się robi mając świadomość
że są one o NAS, ale niestety mamy taką opinię w świecie, ciekawe dlaczego?

filipowna
27.01.2003,16:44
najwieksze osiągnicie polaków w astronomii??
- ukradli wielki wóz

szafir
27.01.2003,18:09
:)


dRaGoNNNN
27.01.2003,20:14
a niemcy to banda wieśniaków i prostaków podobna do bandy zwanej amerykanie ,szkoda tylko że Ci wieśniacy mają inną mentalność apropo uczciwości:)

oba narody som bezguściami tylko są lepsi bo mają kase. a źle o polakach mufią inni bo zawsze musieliśmy walczyć o swoje od mieszka po 1990 może za dwa pokolenia coś się zmieni jak nastanie wioska globalna :)

zoa
27.01.2003,23:29
Wczoraj wladze chinskie zabily Lobsanaga Thondupa - skazanego za dzialalnosc polityczna (Association Press) . Sad odzucil rownie apelacje Tenzina Deleka skazanego na smierc.

Dzis zapalamy znicze pod ambasada chrl (Bonifraterska 1).

Przyjdz - zapal znicz.

WOLNY TYBET




zoa
27.01.2003,23:29
moim zdaniem te kawaly sa bardzo fajne.


i nie mam nic przeciwko nim:))

jak pojedziecie gdzies za granice to poprostu badzcie tacy,jacy jestescie,czyli jak widze-wyksztalceni,wspaniali i td.,i zmieniajcie SOBĄ te stereotypy.

poprostu

ryszak
27.01.2003,23:33
...i nic sie nie zmienia

zoa
27.01.2003,23:33
nie ma co sie oburzac Was osobiscie to nie bedzie dotyczylo jesli pokazecie jacy jestescie na prawde;)

ant
28.01.2003,00:17
ale wiesz, zoa, stereotyp ma to do siebie, ze wlasnie krzywdzi najczesciej niewinnych no... i czasem mozna sie pokazac od dobrej strony, ale trzeba brac pod uwage, ze czasem trzeba sie przebic przez mur niecheci... tak jak z antysemityzmem, bo to jest chyba jaskrawsze

shau
28.01.2003,08:25
zoa, ale ja właśnie jestem ochlejem, nierobem i złodziejem :)))

a kiedyś jak byłem we Francji, zatrymałem się w takim małym miasteczku i rano za wycieraczką mojego auta była karteczka, a na niej text: ( odtwarzam z pamięci więc dużo błędów może być )
VIVA LA POLOGNE,
i w związku z tym tak se teraz pomyślałem - to do niemców - kij wam w ślyp

ertika
28.01.2003,10:26
jesli my sie pozbedziemy wlasnych narodowych kompleksoow nizszosci to cala reszta bedzie mogla nam skoczy.. o i tyle...

zoa
28.01.2003,12:29
no wlasnie ertika

ant ja sie tam nie przejmuje jak ktos sie dowie ze jestem polka i przestanie ze mna rozmawiac,a takie przypadki mialam,wiele podrozuje...(tzn.raz mialam taki przyapadek-ewidentny)

w kazdym razie,najmilej jest dla mnie gdy ludzie rzeczywiscie dostrzegaja we mnie kogos normalnego,fajnego (czyli prawde)a nie negatywy i nie daje im szans aby mogli mnie utorzsamiac ze stereotypami,a to jest mile.(nie daje im szans bo poprostu nie jestem taka jak pokazuje stereotyp)

pozatym huj mnie obchodza polacy ci "stereotypowi",zlodziejaszki.ja sie poprostu z nimi nie utorzsamiam-oni mnie nie interesuja.

nie obchodzi mnie czy to polak,francuz czy czech-
poprostu jak jest obdartusem glupkiem to nie zblizam sie do niego niezaleznie od narodowosci.

i nie mam sie co obrazac gdy ktos przestaje ze mna rozmawiac gdy dowie sie ze jestem polka-nie jest mi zle,poprostu wspolczuje takiej osobie ograniczenia umyslowego...


wole indywidulane doswiadczenia(ja-ona/on) niz doswiadczenia masa-masa


baku
28.01.2003,18:14
doświadczenia masa-masa ... takie fantasy: ) ładne !

i zgodzić się z tobą zoa musze ...
niemców jakoś nie lubie ... jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział ... nie mów do mnie po niemiecku, bo stajesz się aseksualny .. czy coś takiego ...

Brak sympatii do narodu niemieckiego jest wywoałny tragiczną historią i ogólną niechęcią do tego języka ... ale to wcale nie oznacza, że nie będe rozmawiał z niemcem ... i stawiał go w jednym szeregu z armią nazistowską ... musiałbym być idiotą ...

i nie jestem tolerancyjny ... bo i po co... : )

Filipowna
28.01.2003,20:17
hip-hop i nie zmienia sie niiiic!!

[i z wieśniackim zaśpiewem]
BO TO POLSKA A NIE ELEGANCJA -FRANCJA!

zoa
29.01.2003,11:29
:)

zoa
29.01.2003,11:30
tzn.ja jestem tolerancyjna,nie sobie jakis tam wiesniak ,lub niekulturalny czlowiek zyje,ale ja poprostu nie mam potrzeby sie z nim stykac,bo i po co?

a ludzi sie ponoc nie powinno zmieniac,wiec ja go nie ruszam,poprostu sie zajmuje soba.
i wogole polacy mogliby sie zajac soba...zeby sie siebie nie wstydzili !

shau
29.01.2003,11:34
jest jeszcze druga stona medalu, nasza mentalność i nasze stareotypy
wkurwiamy się na niemców ( bądź nie wkurwiamy ) a sami nic lepsi nie jesteśmy
i tak, dla nas polaków: każdy ruski do gangster, arab terrorysta, móżyn (sic!) leniwy, rumun to żebrak, itd. itd.
a z dowcipów o żydach to całe polskie pokolenia pękają ze śmiechu,
ja jednak wolę słuchać z ust niemca że jestem złodziejem niż z ust polaka że moja matka w oświęcimiu puszczała się z dymem i podniecała ogień

ant
29.01.2003,11:47
a ja jakos po tych moich wszystkich niezwykle licznych wyprawach dookola swiata stwierdzam, ze raczej moja osoba, jako, ze 'from poland' spotykala sie z jakims zainteresowaniem czy checia zweryfikowania zdania, ktore juz ktos moze miec... a ktore ma wlasnie z zartow np, z rzeczywistoscia... ale chyba na jakims poziomie sie ich unika... jakos ja takich konkretnych nie slyszalem... i chyba ludzie zaczynaja myslec sami i oceniac, tak mi sie zdaje...

shau - zgadzam sie zuypelnie ! mimo, ze lubie czasami te lepsze zarty o wszelkich narodowosciach czy religiach... polityczna poprawnosc mnie raczej nie zzera, a uwazam, ze sa to po prostu zarty i nie maja nic do tego, co naprawde mysle o zydach, niemcach, czy rus... khem, rosjanach... a jak ktos to bierze za bardzo do siebie, to proponuje troche dystansu...

shau
29.01.2003,12:14
żarty nie mają nic wspólnego z wizerunkiem kogoś, z kogo się śmiejesz, tu chodzi o szacunek
i na pewno nie postawiłbym znaku równości między dystansem do żartów o polakach czy szkotach a dystansem do żartów o żydach


zoa
29.01.2003,14:21
ant czy tam shau poruszyliscie dobra rzecz.

jakos " każdy ruski do gangster, arab terrorysta, móżyn (sic!) leniwy, rumun to żebrak, itd. itd."

zyja z naszymi zartami i sobie dobrze radzą

a my sie przyczepiamy do niemcow,tzn.ty shau zalozyles ten temat wiec ty sie przyczepiles(chyba)ze wzgledu na (jak juz ktos powiedzial)historie..

a co anglicy nie opowiadaja zartow?czy amerykanie.ufffff
dobrze ze niewiecie co brazylijzycy sadza o polakach-polacy w brazylii swego czasu byli utozsamiani z najnizsza klasa spoleczna...a to dlatego ze wyemigrowali tam w ok.1880r. niewyksztalceni,konserwatywni,analfabeci-chlopi polscy.

no i co mnie to obchodzi nie ma sie czego denerwowac ze czesc polako sie nie chce uczyc
i chce uprawiac role ktora sie nie oplaca i sa flejami galicyjskimi i td. ja nie musze sie identyfikowac z nimi,a to ze mowie takim samaym jezykiem...

shau
29.01.2003,16:11
nie przyczepiłem się do nikogo, zastanawia mnie tylko skąd się biorą tego typu stareotypy, może faktycznie zasłużyliśmy - ogół - na taką opinię? nie wiem


kazia
29.01.2003,17:37
ja sie nie czuje jakbym zasluzyla na jakas opinie..denerwuje mnie takie masowe podchodzenie do sprawy....to, ze jakis tam polka kradnie, to nie znaczy, ze ja tez to robie...

zoa
29.01.2003,17:44
no to mowie wam ze takie on "polskich glupkach"kawaly opowiadaja tylko pewni ludzie
a wy
stereotypowo myslicie ze wszystcy taie kawaly opowiadaja

chore

zoa
29.01.2003,17:46
tak jak nie wszyscy polacy krdna tak nie wszyscy niemcy opowiadaja takie kawaly

jasne?

kazia
29.01.2003,17:51
zoa, nie denerwuj sie niepotrzebnie:))

ja nie mysle, ze wszyscy...wogole mam to w dupie

zoa
29.01.2003,17:53
kaziu ja sie naprawde nie denerwuje:)

jestem totalnie wyluzowana tylko sobie dyskutuje,no wiesz konwersacja...

nie denerwuje sie tylko pokazuje swoj punkt widzenia

a to ze nie dam takiego znaku " :) " pod koniec wypowiedzi, nie oznacza ze sie denerwuje

zoa
29.01.2003,17:55
zreszta co ja tu robie zamiast sie uczyc filozofii:(

ant
29.01.2003,20:46
shau - a dlaczego nie stawiac znaku wownosci o zydach i o niemcach czy kimkolwiek innym ?

shau
30.01.2003,08:44
ant, dlatgo: pozwól, że przytoczę mój wcześniejszy wpis
"ja jednak wolę słuchać z ust niemca że jestem złodziejem niż z ust polaka że moja matka w oświęcimiu puszczała się z dymem i podniecała ogień"
chyba,że uważasz inaczej

shau
30.01.2003,09:17
i nie chodziło mi o znak równości między dowcipami, tylko dystansem do tych dowcipów

dla mnie, polaka, dowcipy o niemcach, żydach, ruskich, czy innych wywołują takie same emocje, ale na pewno różnią się one u osób słuchających szyder że są pijakami ( patrz polacy ), i osób słuchających szyder że zajebywali ich matki ( patrz żydzi )

shau
30.01.2003,09:26
i nawet najdardziej wyluzowany człowiek na świecie wkurwiłby się



<spis tematów>


<Dodaj wiadomość>
>
 

nick:   hasło: