Radiostacja Hardcore Crew - Forum


<spis tematów>

temat:  Poranne kulinaria 

R1
08.08.2003,13:40
Słuchajcie, mam dość kanapki z serem lub z wędliną na śniadanie. Jakie są Wasze ulubione, oryginalne śniadania, które warto polecić? Coś sytego, ale nie zapychającego. Smacznego i szybkiego do zrobienia.

Ja polecam grzanki po francusku.
Potrzebne:
Bułka długa (nawet lepiej mniej świerza)
Masło
Mleko
Jajka
Ser
Ketchup, pomidor (opcja)

Wlewamy do czegoś mleko (tak z pół szklanki, może więcej) i dodajemy rozbite dwa jajka. Mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji z pianką.
Na patelni podgrzewamy masełko. Jak się rozpóści to maczamy kromki w mleku z jajkiem (bardzo dokładnie, niech nasiąkną) i wrzucamy na patelnię. Robimy tak ze wszystkimi kromkami. Pozostałe mleko z jajkami wylewamy na patelnie (po kromkach).
Tutaj musimy sobie poczkać, czemamy aż spód się przybrązowi. W tym czasie bierzemy ser żółty i robimy plasterki. Jak się przybrązowi masa, obracamy wszystko na drugą stronę. Uwaga! Świeże pieczywo się łatwiej rozwala. Trzeba uważać. Ideałem jest przewrócenie całości jak omletu - bez rozłączania grzanek.
Jak już się to nam uda kładziemy na kromki ser i przykrywamy. Czekamy aż się przybrązowi i rozpuści ser.
Podajemy z ketchupem, a jeszcze lepsze jest z ketchupem i pomidorem. Proponuję posolić.

Smarcznego.

Czekam na Wasze fajne propozycje (nie odpisuję na "Cześć jestem Jola, zamieszkasz ze mną?".

Krzyszt0f
08.08.2003,14:35
Smarcznego?

Fuj.

molko
08.08.2003,15:39
Cześć jestem Jola, zamieszkasz ze mną?



drAgOnnNN
09.08.2003,19:16
andruty i jogurt (andruty muszą być cieńkie) przekładamy andruty jogurtem

smacznego

a'retzky
10.08.2003,22:55
czesc, jestem kasia. moge zmiaeszkac z toba?

/na to chyba juz odpowiesz ;]/

baku
11.08.2003,06:38
jej kark,
jej ramiona,
jej usta




smacznego! : )

R1
11.08.2003,13:44
Mniam :> Podaj mi JEJ numer telefonu :P

baku
11.08.2003,19:13
ale takie śniadania kosztują .... : )

a'retzky
15.08.2003,21:51
...duzo czasu i wysilku ;]



<spis tematów>


<Dodaj wiadomość>
>
 

nick:   hasło: